Dnia 23.11.2022 r. Sąd Rejonowy w Częstochowie wydał wyrok w I instancji w sprawie sygn. akt I C 1759/22 wyrok, w którym oddalił w całości powództwo Open Finance Wierzytelności Detalicznych Niestandaryzowanego Sekurytyzacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego w Warszawie oraz zasądził na rzecz pozwanego – klienta Kancelarii kwotę 3.600,00 tytułem zwrotu kosztów procesu.
Fundusz Sekurytyzacyjny domagał się od pozwanego roszczeń wynikających z umowy cesji wierzytelności zawartej z pierwotnym wierzycielem pozwanego – Bankiem. Radca prawny wykazał jednak przed Sądem, że Fundusz nie może skutecznie dochodzić przedmiotowej wierzytelności, którą to opinię podzielił Sąd I instancji. Radca prawny zwrócił uwagę Sądu na okoliczność, że Fundusz nie wykazał skutecznie, by doszło do wypowiedzenia umowy pożyczki pozwanemu przez pierwotnego wierzyciela, wobec czego wierzytelność nigdy nie stała się wymagalna, a co za tym idzie nie doszło do ważnego przejścia wierzytelności w ramach umowy cesji, gdyż jej przedmiotem była wierzytelność wyłącznie wymagalna. Ponadto wykazano, że dokumenty bankowe, na których treść powoływał się powód nie mogą same w sobie stanowić dowodu w sprawie, gdyż traktowane są one wyłącznie jako dokument prywatny i nie posiadają przymiotu dokumentu urzędowego. Radcy prawnemu udało się również wykazać przedawnienie roszczeń powoda, jak również brak możliwości posługiwania się przez Fundusz bankowym tytułem egzekucyjnym, do korzystania z którego uprawnione są jedynie Banki.
W przypadku problemów z Funduszami Sekurytyzacyjnymi lub firmami windykacyjnymi zapraszamy do kontaktu z Kancelarią Radcy Prawnego Grzegorza Ledwonia. Analiza sprawy przez doświadczonego prawnika Kancelarii może pozwolić na ustalenie, że kierowane w stosunku do Państwa roszczenia są bezpodstawne i nie mogą być skutecznie dochodzone!
Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią pod numerem telefonu 791-404-669!
#radcaprawny #adwokat #prawnik #zadłużenie #dług #oddłużanie #fundusz #OpenFinance #konsument #pożyczka #kredyt #czestochowa