Kolejna wygrana z firmą pożyczkową!

W dniu 03.02.2022 r. Sąd Rejonowy w Częstochowie wydał wyrok zaoczny w sprawie o sygn. akt  I C 421/21, w którym ustalił, że  postanowienia umowy pożyczki dotyczące obciążenia naszej Klientki prowizją w wysokości prawie 12.000 zł stanowią niedozwolone klauzule umowne  i są wobec niej bezskuteczne.

W  niniejszej sprawie zespół Kancelarii skutecznie wykazał,  iż w przedmiotowej  umowie pożyczki znajdowały się klauzule o charakterze niedozwolonym, a sama konstrukcja umów była  niezgodna z prawem (konstrukcja umowy miała służyć obejściu przepisów o maksymalnym oprocentowaniu oraz bezprawnym naliczeniu wygórowanych kosztów pozaodsetkowych). Sąd w całości przychylił się do naszej argumentacji stwierdzając, że zawarte w umowach koszty pozaodsetkowe  są nieuczciwe i nie mogą obowiązywać konsumenta. Tak wysokie koszty wynikające z zawartej pożyczki noszą znamiona podobne do lichwy, zaś lichwa uznawana jest powszechnie za sprzeczną z dobrymi obyczajami. Sprawę prowadził radca prawny Grzegorz Ledwoń.

Nasza Kancelaria skutecznie reprezentuje Klientów w sporach z firmami pożyczkowymi udzielającymi tzw. chwilówek. Warto więc udać się do  prawnika (radca prawny, adwokat), który specjalizuje się w sprawach finansowych i  spróbować unieważnić nieuczciwą pożyczkę. Zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią tel.: 791 404  669.

#unieważnieniepożyczki #pożyczki #proficredit #zaplo #dailycredit #radcaprawny #adwokat #prawnik #częstochowa  #prawnikczęstochowa #adwokatczęstochowa #sprawycywilne #obsługaprzedsiębiorców #sprawygospodarcze  #windykacja #odszkodowania #oddłużanie #oddłużenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *