Obsługa prawna firm – stała czy doraźna ?

Prowadzenie firmy w dzisiejszych czasach to nie lada wyzwanie. Przedsiębiorcy na ogół poza sprawami typowo zawodowymi pochłonięci są również biurokracją, która znacznie utrudnia prowadzenie biznesu. Brak czasu i stres są szczególnie odczuwane jeżeli znienacka pojawi się problem wymagający pomocy prawnika. W takich sytuacjach pomoc ad hoc może okazać się bardzo droga z uwagi na brak znajomości przez prawnika firmy której ma pomóc.

 Aby uniknąć takich sytuacji warto  zawrzeć  umowę o stałą obsługę prawną z ryczałtowym rozliczeniem, co z punktu widzenia klienta niewątpliwie posiada wiele zalet. Umowa o stałą obsługę prawną sprawia, że niezależnie od ilości spraw przekazanych prawnikowi, czasu, jaki jest potrzebny do ich opracowania, ani też stopnia ich skomplikowania, radca prawny  będzie świadczyć na rzecz przedsiębiorcy kompleksową obsługę prawną za stałą, miesięczną kwotę wynagrodzenia. Tego rodzaju rozwiązanie polecane jest w szczególności podmiotom profesjonalnym, zajmującym się prowadzeniem działalności gospodarczej. Wynagrodzenie w formie ryczałtu pozwala oszczędzić czas przedsiębiorcy, ponieważ nie ma potrzeby zawierania z radcą prawnym osobnych umów na obsługę prawną w konkretnych sprawach, jak również negocjowania ceny takiej obsługi. Przedsiębiorca nie musi również szukać na szybko kancelarii, która pomoże w rozwiązaniu problemu, a tym może zająć się prawnik dobrze znający środowisko firmy.

 Ponadto ustalenie wynagrodzenia ryczałtowego z prawnikiem jest opłacalne cenowo dla przedsiębiorcy, ponieważ radca prawny pobiera niższe stawki za konkretne sprawy w porównaniu chociażby do zawierania z prawnikiem pojedynczej umowy zlecenia. Preferencyjna cena wiąże się z tym, że radca prawny może liczyć na stały napływ nowych spraw od klienta.

Oprócz tego przedsiębiorca zawierający umowę o świadczenie usług prawnych ze stałym wynagrodzeniem ryczałtowym ma zapewnione priorytetowe traktowanie przekazanych przez siebie spraw oraz stały, nieograniczony dostęp do prawników kancelarii, którzy udzielą mu wszystkich niezbędnych informacji.

Podsumowując, umowa o obsługę prawną z ustalonym wynagrodzeniem ryczałtowym jest najbardziej opłacalna dla profesjonalnych podmiotów zajmujących się działalnością gospodarczą. Klient Kancelarii może liczyć na preferencyjne ceny, oszczędność czasu oraz priorytetowe traktowanie przekazanych spraw. Radca prawny zawsze świadczył będzie pomoc prawną za stałą stawkę, regulowaną w wymiarze miesięcznym, niezależnie od ilości czasu, jaką w danym miesiącu będzie musiał poświęcić prawnik na opracowanie sprawy.

#radcaprawny #prawnik #częstochowa #odszkodowania #oddłużanie #oddłużenia #sprawycywilne #prawopracy #obsługafirm #obsługaprzedsiębiorców #skutecznyprawnik

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *